سال 6، شماره 4 - ( زمستان 1391 )                   جلد 6 شماره 4 صفحات 7-15 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Ehsani A, Mahmoudi R, Raiisi M, Hashemi M, Jaafarpoor J. Inhibitory effects of Monolorin and EDTA on Escherichia coli and Salmonella typhimuriumin Lorek (traditional food from whey) . Iran J Med Microbiol. 2013; 6 (4) :7-15
URL: http://ijmm.ir/article-1-42-fa.html
احسانی علی، محمودی رزاق، رئیسی مجتبی، هاشمی محمد، جعفرپور جواد. اثر ممانعت کنندگی مونولورین و EDTA علیه اشریشا کلی و سالمونلا تیفی موریوم در لورک (عذای سنتی حاصل از آب پنیر) . مجله میکروب شناسی پزشکی ایران. 1391; 6 (4) :7-15

URL: http://ijmm.ir/article-1-42-fa.html


1- گروه بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی، دانشکده دامپزشکی، دانشگاه ارومیه
2- گروه بهداشت مواد غذایی و آبزیان دانشکده دامپزشکی، دانشگاه تبریز
3- دکتری دامپزشکی دانشگاه ارومیه
چکیده:   (13472 مشاهده)
زمینه و اهداف: تولید محصولات غذایی جدیدحاصل از فراورده های جانبی کارخانه های پنیر سازی از اهمیت بسزایی در صنایع غذایی برخوردار می باشد. در همین راستا لور یا لورک یک فراورده حاصل از آب پنیر بوده که در برخی مناطق ایران از جمله کردستان و اذربایجان تولید می شود. این فراورده به دلیل دارا بودن خصوصیاتی همچون حضور مقادیر بالای مواد مغذی و پروسه تولیدش، بسیار مستعد آلودگی با میکروارگانیسم های بیماریزا و عامل فساد می باشد. هدف از این مطالعه ارزیابی اثرات ممانعت کنندگی مونولورین و EDTA به تنهایی و توام بر روی سالونلا تیفی موریوم و اشرشیا کلی در لورک می باشد.
روش بررسی: میزان CFU/g 1/5X106 از باکتری های پاتوژن اشرشیا کلی و سالمونلا تیفی موریوم پس از تهیه لورک از اب پنیر به ان تلقیح و سپس مونولورین و EDTA به ان اضافه شد.این فراورده به مدت سه هفته در دمای 4 درجه سانتیگراد نگهداری شد. اثرات ضد میکروبی مونولورین و EDTA علیه این باکتری های پاتوژن در روزهای صفر، 3، 7، 14 ،21 با استفاده از محیط های کشت اختصاصی مورد ارزیابی قرار گرفت.
یافته ها: یافته های حاصل نشان داد که مونولین به تنهایی مانع از رشد اشریشیاکلی نشده ولی در تیمار توام با EDTA از فعالیت ضد میکروبی مناسبی علیه این باکتری برخوردار می باشد.(P<0.05). فعالیت ضد میکروبی مونولورین علیه سالمونلا تیفی موریوم مطلوب بوده به گونه که به تنهایی ار شد  باکتری ممانعت نموده است. تاثیر گذشت زمان بر اثر ضد میکروبی مونولورین علیه دو باکتری پاتوژن بکار رفته در این مطالعه معنی دار بوده است(P>0.05).
نتیجه گیری: با توجه به فعالیت ضد میکروبی مناسب مونولورین،میتوان از این ممانعت کننده همراه با EDTA جهت کاهش خطرات الودگی، ممانعت از رشد، بیماریزایی و مسمومیت حاصل از باکتری های گرم منفی در فراورده های غذایی بهره جست.
متن کامل [PDF 339 kb]   (2264 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: مواد ضد میکروبی
دریافت: ۱۳۹۲/۸/۱۴ | پذیرش: ۱۳۹۲/۸/۲۰ | انتشار الکترونیک: ۱۳۹۲/۸/۲۰

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله میکروب شناسی پزشکی ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق   ناشر: موسسه فرنام

© 2020 All Rights Reserved | Iranian Journal of Medical Microbiology

Designed & Developed by : Yektaweb Publishr: Farname Inc.