سال 11، شماره 5 - ( آذر - دی 1396 )                   جلد 11 شماره 5 صفحات 149-158 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Zolfaghari M, Rezai M, Forozandeh Moghaddam M, Mohabbati Mobarez A, Hoseini H. The Effect of Stressful Conditions on Culturability of Listeria monocytogenes in Food Matrix . Iran J Med Microbiol. 2017; 11 (5) :149-158
URL: http://ijmm.ir/article-1-524-fa.html
ذوالفقاری مهدی، رضایی مسعود، فروزنده مقدم مهدی، محبتی مبارز اشرف، حسینی هدایت. تأثیر شرایط استرس‌زا بر کشت‌پذیری Listeria monocytogenes در ماتریکس غذایی. مجله میکروب شناسی پزشکی ایران. 1396; 11 (5) :149-158

URL: http://ijmm.ir/article-1-524-fa.html


1- گروه شیلات، دانشکده علوم دریایی، دانشگاه تربیت مدرس، نور، ایران
2- گروه بیوتکنولوژی پزشکی، دانشکده علوم پزشکی، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران ، rezai_ma@modares.ac.ir
3- گروه بیوتکنولوژی پزشکی، دانشکده علوم پزشکی، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
4- گروه باکتری‌شناسی پزشکی، دانشکده علوم پزشکی، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
چکیده:   (1695 مشاهده)

زمینه و اهداف: باکتری L. monocytogenes از جمله پاتوژن‌های مواد غذایی است که قدرت سازگاری بالایی به شرایط نامساعد محیطی داشته و قادر به رشد در دمای یخچال می‌باشد. از موضوعات مهم مربوط به این باکتری، ورود به حالت «زنده اما غیرقابل‌کشت (VBNC)» تحت استرس‌های محیطی می‌باشد. هدف از مطالعه حاضر بررسی قابلیت کشتپذیری این باکتری در شرایط دمایی یخچال (°C۴) در ماتریکس فیله ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان می‌باشد.
مواد و روش کار: بدین منظور باکتری در ۴ تیمار گرسنگی در دمای یخچال، گرسنگی و شوری بالا در دمای یخچال، باکتری در ماتریکس فیله ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان در دمای یخچال و باکتری در ماتریکس فیله ماهی شور شده در دمای یخچال طی دوره زمانی با روش‌های کشت استاندارد و بررسی بیان ژن ۱۶S rRNA بررسی شد.
یافته‌ها: نتایج به‌دست‌آمده نشان داد که تیمار گرسنگی در دمای یخچال و تیمار گرسنگی و شوری بالا در دمای یخچال به ترتیب در روزهای ۱۳ و ۲۷ کشت پذیری خود را از دست دادند. از طرفی بررسی بیان ژن این باکتری‌ها نشان داد این باکتری‌ها وارد حالت زنده اما غیرقابل‌کشت (VBNC) شدند. نتایج تیمارهای ماهی در دمای یخچالو ماهی شور شده در دمای یخچال نشان داد که این باکتری در شرایط ماتریکس فیله ماهی در دمای یخچال کشت پذیری خود را حفظ نموده و وارد حالت زنده اما غیر قابل کشت نخواهد شد.
نتیجه‌گیری: با توجه به نتایج به‌دست‌آمده در این پژوهش می‌توان چنین نتیجه‌گیری کرد که امکان ورود باکتری L. monocytogenes ATCC ۱۹۱۱۵ به حالت VBNC در دمای یخچال با توجه به شرایط محیط‌زیست باکتری وجود داشته و لازم است که روش‌های کنترل کیفیت میکروبی محصولات یخچالی مورد بازبینی قرار گیرد.

 

متن کامل [PDF 950 kb]   (281 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: میکروبیولوژی مواد غذایی
دریافت: ۱۳۹۴/۱۱/۸ | پذیرش: ۱۳۹۵/۵/۴

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله میکروب شناسی پزشکی ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق   ناشر: موسسه فرنام

© 2019 All Rights Reserved | Iranian Journal of Medical Microbiology

Designed & Developed by : Yektaweb Publishr: Farname Inc.